Togb Başkanımız Ergün Karaçanak'ın Asılsız İddialara Cevabı

Togb Başkanımız Ergün Karaçanak'ın Asılsız İddialara Cevabı

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği iş ve işlemleri için çeşitli nedenlerle yürütmenin durdurulması için Danıştaya açılan davalar lehimize sonuçlandı.Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Genel Başkanımız Ergün Karaçanak, özellikle sosyal medya üzerinden yapılan asılsız iddialar ve ithamları cevapladı.


Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Genel Başkanımız Ergün Karaçanak;

''Kıymetli Meslektaşlarım,

Birlik ve Odaların çalışma usul ve esasları ile ilgili sosyal medyadan yanlış ve yanıltıcı bilgiler verilmektedir. Sağlık Bakanlığı'na kadar şikayetler edilmektedir. Oysaki bunların gerçeklerle yakından uzaktan ilişkisi yoktur. Birlik ve Oda kanunları ile ilgili dava açanlar, öncelikle oda yönetimlerine talip olmuşlar bunları başaramayıncada Birlik ve Oda kanunu ortadan kaldırmak için ellerinden gelen çabayı göstermeye çalışmışlardır. En son açılan davada Danıştaya açılan davada 5193 sayılı kanunun Ek-1 ve geçici dördüncü maddesisinin hükümlerinin iptali istenmiş ve arasına da yönetmelik iptali istedik diye bir sıkıştırma yapılmış. Oysaki gerçekteki yapılmak istenen Oda ve Birlik Kanunun yok olması istemektir. Çünki Oda ve Birlik Kanunu yok olduğu zaman meslektaş sahada kolayca harcanabilecek ve mesleğin sahibi kalmayacaktır. Bu konuda en son açılan davalarla ilgili Danıştaya Anayasa Mahkemesinin gönderdiği karar üstüne Danıştay açılan üç davayada yürütmeyi durdurmayı reddetmiş. Şuanda 9 ay süreyle Oda Birlik Kanunu ve Yönetmelikleri yürürlükte olup kamuoyunun yanlış bilgilendirmesini önlemek için bu açıklamayı sizlere yapıyorum. Saygılarımı sunuyorum.'' dedi.

AŞAĞIDAKİ DOSYA LİNKLERİNİ TIKLAYARAK TIKLAYARAK MAHKEME KARAR DOSYALARINA VE TÜRK OPTİSYEN GÖZLÜKÇÜLER BİRLİĞİ BAŞKANI ERGÜN KARAÇANAK'IN KONUŞMASINI GÖRÜNTÜLEYEBİLİRSİNİZ.


Sosyal Medyada Paylaş