1 HAZİRAN OPTİSYEN-GÖZLÜKÇÜLER GÜNÜ GURURLA KUTLANDI !

1 HAZİRAN OPTİSYEN-GÖZLÜKÇÜLER GÜNÜ GURURLA KUTLANDI !


1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü kutlaması için XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri bir araya gelerek Onur Anıtına saat 11:00'de çelenk koyma töreni düzenlendi.


 

1 Haziran Optisyen - Gözlükçüler Günü Basın Açıklaması


1940 yılında yayımlanan ‘’ gözlükçü ’’ ve 2004 yılında yayımlanan ‘’ optisyen-gözlükçü ‘’ unvanları ile günümüze kadar süregelen mesleğimiz bir sağlık mesleği ve optisyen-gözlükçüler bir sağlık meslek mensubudur. Mesleğimiz 5193 sayılı Optisyenlik Hakkında Kanun’la kendine özel meslek kanunu ile korunmakta olup kamu kurumu niteliğinde tüzel kişiliğe sahip bir meslek kuruluşudur. Ayrıca tıp dünyasındaki yeri dikkate alındığında insan sağlığına direk etki ve hizmet eden en önemli mesleklerdendir.

 

Bugün ise, Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği ve Bölge Odaları kurulmuş olup mesleki anlamda disiplin ve birlik sağlanma adımları atılmıştır. Meslek mensuplarımızın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak, refah düzeylerini yükseltmek, mesleki sorunları çözmek, mesleğin kamuoyunda saygınlığını arttırmak, meslek mensupları arasındaki haksız rekabeti önlemek, mesleki etik ve ahlaki kurallara uyulmasını sağlamak, dayanışma ruhu ve yardımlaşmanın gelişmesini sağlamak, meslek kuruluşlarımızın kamuoyunda etkinliğini arttırmak, fertlerin ve toplumun sağlığını korumak adına optisyen-gözlükçülük mesleğinin önemini vurgulamak üzere sektörümüze en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmaktayız.


Yaptığımız tüm çalışmaları halk sağlığının öneminin öncelikli olma bilinciyle yapıyor, bu doğrultuda üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirerek halkımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyor ve Başbakanlık Basın Yayın vе Enformasyon Gеnеl Müdürlüğü’nün yazısı ilе resmî gün ilan edilen 1 Haziran’ın Optisyen-Gözlükçüler Günü olarak kutlanmasından büyük mutluluk duyuyoruz.


Avrupa Birliği ülkelerinin hiçbirisinde bulunmayan ve Oda birlik olmamızı sağlayan siyasi iradeye, Başta Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN‘ a optisyen-gözlükçüler olarak çok teşekkür ediyoruz ve mesleğimizin tarihinde her zaman minnetle anılacaklarından hiç şüphemiz yoktur.


Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu dönemde daha güzel yarınlara kavuşabilmek için geçmişten bugüne kadar değerli Optisyen-Gözlükçü meslektaşlarımızın bizlere verdikleri destek ve güven gücümüze güç katmakta olup mesleğimizin tüm sorunlarını Birliğimiz ve Odalarımızla çözeceğimize gönülden inanmaktayız.


Halkımızın göz sağlığını korumak adına görmeye yardımcı tıbbi malzeme reçetelerinin hastaya uygulanmasının her safhasında sorumluluk alan hatta sonrasındaki bakım hizmetlerini de sürdürerek saygın ve onurlu mesleğimizin görevlerini büyük özveriyle yerine getiren siz değerli meslektaşlarımızın; mesleki sorunların aşıldığı, göz sağlığına hizmet odaklı gözlükçülüğün ve optisyenliğin mümkün olduğu gelecek günlerin temennisiyle sağlık meslek mensubu olarak mesleğimizin anlam ve önemine emek, ömür ve gönül vererek hizmet etmiş ve değer kazandırmış bütün meslektaşlarımızın mesleğimize saygıyı ifade eden ve meslek günümüzün simgesi haline gelen 1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günü kutlu olsun.


Saygılarımla.


Yönetim Kurulu Başkanı

Ali MUTLU


 

Günün anlam ve önemini belirten basın açıklamsının ardından 1 Haziran Optisyen -Gözlükçüler Günü sebebiyle ziyaret programlarına geçildi.

XI. Bölge Samsun Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkanı Ali Mutlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri;

  • Samsun Valisi Sayın Doç. Dr. Zülkif DAĞLI' yı makamında ziyaret ettiler.
  • Samsun İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ'u makamında ziyaret ettiler.
  • Samsun İl Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Sayın Ünal KAYA'yı makamında ziyaret ettiler.

Büyük Anadolu Hastanesi Genel Müdür Yrd. Hakan ÇİFTÇİ Kurumsal İlişkiler Uzmanı Zühal AKÇA ve Diyetisyen Elif SERENAY odamızı ziyarete gelerek 1 Haziran Optisyen-Gözlükçüler Günümüzü kutladılar.Bu özel günümüzü kutlayan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Optisyen-Gözlükçülerin gurur günü! Mutlu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı  - Samsun Haber, Samsun Son Dakika Haberleri TIKLAYINIZ !

https://youtu.be/JsZXSe-MGeY TIKLAYINIZ !


Sosyal Medyada Paylaş